6 marzec 2023

Przekazanie autobusu do przewozu dzieci do szkół w rejonie Ostrowa Lubelskiego

zdjęcie: Przekazanie autobusu do przewozu dzieci do szkół w rejonie Ostrowa Lubelskiego / fot. PAP
fot. PAP
Autokar za 800 tys. zł, z czego większość pochodzi z dofinansowania MEiN, trafił do OSP w Ostrowie Lubelskim. Nowy pojazd będzie służyć przede wszystkim do przewozu dzieci do szkół w rejonie – poinformował w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
REKLAMA

W uroczystości przekazania autobusu do przewozu dzieci na placu przed remizą w Ostrowie Lubelskiem uczestniczyli m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarnych i lokalnych, lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk, strażacy i uczniowie pobliskich szkół.

„Oto samochód za 800 tys. zł, z czego 750 tys. zł na ten autokar pochodzi z programu wspierania infrastruktury podmiotów wspierających edukację. Takim podmiotem jest niewątpliwie Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie Lubelskim” – poinformował Czarnek, gratulując wszystkim jednostkom i druhom OSP z Ostrowa Lubelskiego za działalność dotyczącą bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu, ale również edukacyjną.

Przypomniał, że to właśnie OSP w Ostrowie Lubelskim wystąpiła do ministerstwa z wnioskiem o zakup tego autokaru.

„Dlatego, że Ostrów Lubelski jest miejscowością, miastem położnym w takiej odległości od najważniejszych szlaków komunikacyjnych, która powoduje, że ciężko tutaj spotkać autobusy liniowe PKS, które na co dzień w innych częściach kraju często przewożą dzieci do szkół” – wyjaśnił szef MEiN.

Dodał, że dotychczasowe autokary dowożące dzieci do szkół są już wysłużone i nie gwarantują bezpieczeństwa dzieciom.

Zaprosił jednocześnie do udziału w kolejnych edycjach programu, który infrastrukturalnie pomaga podmiotom wspierającym system edukacji i wychowania.

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk podziękował ministrowi za możliwość pozyskania dofinansowania do autokaru.

„Nasza gmina nie jest gminą zamożną, żeby sobie pozwoliła na zakup nowego autokaru” – powiedział Gruszczyk.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Goleniów
12.4°C
wschód słońca: 05:58
zachód słońca: 18:16
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Goleniowie