Goleniowscy taksówkarze pod lupą w trakcie działań: Przewóz osób na aplikację

fot. KPP w Goleniowie
Dnia 4 marca 2023 roku na terenie powiatu goleniowskiego odbyły się działania ukierunkowane na kontrolę kierujących wykonujących odpłatny przewóz osób „na aplikację”. W tym celu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie wspólnie z funkcjonariuszem Inspekcji Transportu Drogowego wzięli pod lupę goleniowskich taksówkarzy.
REKLAMA

Podczas działań goleniowscy policjanci eliminowali z ruchu drogowego kierujących wykonujących przewóz osób bez wymaganych dokumentów oraz tych, którzy postanowili kierować pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu i środków działających podobnie do alkoholu.

Przeprowadzane działania pokazały, iż nie każdy uczestnik ruchu drogowego stosuje się do obowiązujących przepisów. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowość wynikającą z braku licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. Funkcjonariusze nałożyli na kierujących 5 mandatów karnych i zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.

Takie działania zostały przeprowadzone w 4 miastach województwa zachodniopomorskiego, a ich zadaniem było:

  • Kontrolowanie dokumentów kierujących pod kątem posiadanych uprawnień i ich legalności, w tym legalności pobytu na terenie RP,
  • Kontrola pojazdów w zakresie niezbędnego wyposażenia i oznakowania,
  • Usuwanie z drogi pojazdów niesprawnych technicznie,
  • Sprawdzenie przewożonego bagażu oraz ładunku,
  • Kontrola kierujących wykonujących przewóz osób bez wymaganych dokumentów.

Kierowco pamiętaj, dbaj o innych uczestników ruchu drogowego. Przewożąc inne osoby jesteś odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo.

 

st.sierż.Natalia Gogosza

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Goleniów
13.1°C
wschód słońca: 05:58
zachód słońca: 18:16
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Goleniowie